Dokładnie dziewięć dni muszą czekać kibice zespołu Exact Systems Norwid Częstochowa na kolejne sportowe emocje z udziałem częstochowskich siatkarzy. Długie oczekiwania zakończą się już w sobotę, 16 października kiedy to podopieczni trenera Piotra Gruszki zmierzą się w meczu na własnym parkiecie z jednym z wielkich faworytów ligi, zespołem BBTSu BIelsko-Biała. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Po ciężko przepracowanym tygodniu, tym na co możemy liczyć są trzy punkty i taki przyświeca nam cel w meczu przeciwko drużynie BBTSu Bielsko-Biała. Na pewno musimy się skupić na skutecznej i efektywnej własnej grze, a co za tym idzie wyeliminować przestoje, które nam się ostatnio przydarzały. Przeciwnik, podobnie jak my, chce się liczyć w tej lidze. Możemy spodziewać się dobrego widowiska – mówi przyjmujący Exact Systems Norwid Częstochowa, Krzysztof Gibek przed sobotnim meczem 5. kolejki Tauron 1.Ligi.

Drużyna prowadzona przez holenderskiego szkoleniowca, Harryego Brokkinga rozegrała w obecnym sezonie trzy spotkania, w których dwukrotnie schodziła z parkietu zwycięsko ( SMS Spała 3-1 oraz Chemeko-System Gwardia Wrocław 3-1), a raz musiała uznać wyższość rywala (BKS Visła Proline Bydgoszcz 2-3). Z dorobkiem siedmiu punktów bielszczanie plasują się na piątej lokacie w tabeli Tauron 1. Ligi. Wyróżniającą postacią w zespole na początku sezonu 2021/22 jest atakujący, Paweł Gryc, który znajduje się wysoko w rankingach najlepiej punktujących oraz blokujących siatkarzy zaplecza Plusligi.

Częstochowianie przed tygodniem w meczu telewizyjnym, po ponad dwu i półgodzinnej batalii nieznacznie ulegli innemu faworytowi do awansu, MKSowi Będzin 3-2 przegrywając ostatniego seta zaledwie o dwie piłki 15-13. Wcześniej błękitno-granatowi zdołali wygrać dwa mecze z Krispolem Września (3-1) i Legią Warszawa (3-2) oraz ulegli na inaugurację rozgrywek Olimpii Sulęcin (1-3). Tym samym w czterech rozegranych spotkaniach Norwid Częstochowa zdobył sześć oczek, co obecnie wystarcza na miano siódmej ekipy Tauron 1.Ligi.

Mecz 5. kolejki Tauron 1.Ligi odbędzie się w niedzielę, 16 października, o godzinie 17:00 w hali IX LO im. CK. Norwida w Częstochowie. Transmisję spotkania będzie można oglądać za pośrednictwem platformy internetowej Polsat Box. Spotkanie poprowadzą sędziowie Jacek Litwin oraz Piotr Kasprzyk, a komisarzem zawodów będzie Robert Malicki.

Mecz: EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA – BBTS BIELSKO-BIAŁA

Rozgrywki: Tauron 1.Liga

Data: 16 października 2021 [sobota]

Początek meczu: 17:00

Miejsce: Hala IX LO im. C.K. Norwida, ul. Jasnogórska 8

Gdzie obejrzeć: Polsat Box

Cały czas prowadzona jest sprzedaż biletów online za pośrednictwem platformy e-bilet.pl. Wejściówki będzie można również nabyć w sposób tradycyjny, na godzinę przed rozpoczęciem meczu, w kasie hali IX LO.