Po weekendowych zmaganiach juniorów, w których nasz klub zapewnił sobie dwa miejsca w półfinałach Mistrzostw Polski, wczoraj zmagania rozpoczęli kadeci walczący w Mistrzostwach Śląska kadetów w siatkówce plażowej. Exact Systems Norwid Częstochowa reprezentują trzy duety: Filip Chmielewski z Maciejem Olczykiem, Seweryn Kwiatecki z Bartoszem Olczykiem i Marcel Pośpiech z Jakubem Kantorowiczem.

Do zawodów rozgrywanych w Rybniku przystąpiły dwadzieścia cztery pary reprezentujące śląską siatkówkę.  W pierwszej rundzie jak burza zaprezentowali się Chmielewski z Olczykiem, którzy odprawili Błażeja Skorzysko i Dawida Krypczyka z SK Górnik Radlin. Podobnie świetnie zagrali Olczyk z Kwiateckim, którzy pokonali gospodarzy Szymona Pakula i Olafa Dzienkowskiego z TS Volley Rybnik. 

W drugiej rundzie los skazał na bratobójczy pojedynek nasze dwie pary. Marcel Pośpiech i Jakub Kantorowicz pokonali Seweryna Kwiateckiego i Bartka Olczyka 2:0 meldując się w trzeciej rundzie turnieju. Przegrana para nie straciła jeszcze szans awansu do najlepszej szóstki, ale mocno ją skomplikowała. Ostatnia nasza para Maciek Olczyk i Filip Chmielewski pokonali 2:0 Dominika Sidzinę i Dawida Cyrana z BBTS Włókniarz Bielsko-Biała. 

Dziś kolejne zmagania, w których w trzeciej rundzie Marcel Pośpiech i Kuba Kantorowicz zmierzą się z Karolem Cieślikiem i Aleksandrem Piksą z TS Volley Rybnik, a Filip Chmielewski i Maciej Olczyk zagrają o ćwierćfinał z rozstawioną parą Dominik Komorek / Sebastian Płaczek z SK Górnik Radlin. Nasz ostatni duet Kwiatecki / Olczyk zagrają w drugiej rundzie z zawodnikami klubu KS AZS Rafako Racibórz Nadskakulskim / Czerny .

Dziękujemy za pomoc i wsparcie 5-krotnego medalisty Mistrzostw Polski Darka Parkitnego i niezawodnych rodziców, którzy dopingują w Rybniku naszą młodzież .