Pomysł stworzenia Akademii Norwidziaka zrodził się z chęci objęcia dzieci i młodzieży profesjonalnym „ nadzorem”. Bierzemy przykład z najlepszych drużyn w Europie, gdzie seniorskie zespoły w jednym klubie mają także swoje grupy młodzieżowe. Chcemy, aby nowy projekt w przyszłości, bezpośrednio przełożył się na rozwój pierwszej drużyny. Kluczem, według którego chcemy postępować jest – profesjonalizm. Mam nadzieję, że wielu młodych adeptów, właśnie tu w Akademii Norwidziaka spełni swoje siatkarskie marzenia. – powiedział Adrian Kraś, odpowiedzialny za budowę i rozwój akademii .

Marek Osuchowski, koordynator Biura Prasowego i mediów społecznościowych Norwida przyznaje, że – Akademia Norwidziaka to nowy projekt w klubie Exact Systems Norwid Częstochowa, który jednak od lat szkoli z powodzeniem młodzież w kategoriach młodzików, kadetów oraz juniorów. Teraz sięgamy jeszcze głębiej, chcąc aktywować dzieci z roczników 2007-2013. Poprzez treningi, pragniemy w naszych podopiecznych od najmłodszych lat zaszczepić ducha rywalizacji, sportowe nawyki i higieniczny tryb życia, tak by w przyszłości stali się oni ważnym ogniwem seniorskiego zespołu Norwida, a przy tym realizowali z pasją swoje największe życiowe marzenia.

Zajęcia odbywają się w hali sportowej przy ul. Jasnogórskiej 8. Koszt miesięczny zajęć to 120 zł. -Chcemy jednak, aby część tych pieniędzy wracała do zawodników w postaci sprzętu sportowego, by mogli identyfikować się z drużyną występującą na parkietach Tauron I ligi. Zgłosić może się każdy. Szczególnie w czasie pandemii, ciężko jest o prawidłowy rozwój sportowy dziecka, dlatego tym bardziej zachęcamy rodziców do zapisywania dzieci na treningi. Można to zrobić na kilka sposobów. Telefonicznie – 608-450-439 , mailowo – biuro@ksnorwidczęstochowa.pl oraz za pomocą mediów społecznościowych. – kończy były kapitan i rozgrywający Norwida Częstochowa, Adrian Kraś.

▶Treningi najmłodszych zawodników z klas 1-4 odbywają się trzy razy w tygodniu:
poniedziałek 16:00-17:30
wtorek 16:00-17:30
czwartek 17:30 – 19:00

▶Starsze grupy z klas 5-8 trenują:
poniedziałek 19:00-20:30
wtorek 19:00 – 20:30
środa 18:00-19:30
piątek 17:00-19:30

Sprawdźcie również profil Akademii Norwidziaka na FB ▶ Akademia Norwidziaka