27 listopada 202117:00TAURON 1.Liga2021/2211

Drużyna12345WYNIKWynik
PSG KPS Siedlce16251925122Przegrana
Exact Systems Norwid Częstochowa25232518153Wygrana

Podsumowanie

Exact Systems Norwid Częstochowa wygrał wyjazdowy pojedynek 11. kolejki Tauron 1. Ligi z KPSem Siedlce. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano przyjmującego błękitno-granatowych Kamila Długosza.

Pierwszą partię spotkania od skutecznego ataku rozpoczął Usowicz 1:0. Do stanu 4:4 drużyny grały równo. Następnie swoją przewagę zaczął budować Norwid 6:4. Dobrą zagrywką popisał się Kamil Długosz, a także Łukasz Łapszyński 10:7. Siedlczanie w tym fragmencie gry mieli dość duże problemy z przyjęciem 8:12 i 9:15. Z kolei częstochowianie nie zwalniali ręki w tym elemencie. Podopieczni Piotra Gruszki do końca kontrolowali grę, wygrywając pewnie 25:16.

W drugim secie do stanu 5:5 drużyny grały równo. Następnie KPS dzięki dobrej zagrywce Damiana Dobosza i udanym kontratakom Adama Lorenca wyszedł na prowadzenie 7:5. Exact Systems Norwid szybko odrobił straty. W ataku świetnie sobie radził Tomasz Kryński 9:9. Od tego momentu już do końca tej części pojedynku zespoły toczyły równą grę punkt za punkt. W najważniejszych fragmentach więcej zimnej krwi zachowali gospodarze 25:23. W ostatniej akcji punktową kiwką popisał się Mariusz Magnuszewski.

Set numer trzy to kopia wcześniejszego. Pierwsze akcje były równe 5:5. Następnie na prowadzenie wyszli podopieczni Mateusza Grabdy 8:5. Za dobry serwis należało pochwalić Adriana Markiewicz. Częstochowianie nie odpuszczali i szybko doprowadzili do remisu 10:10. Dobrą zagrywką popisał się Usowicz. Do stanu 16:16 obie ekipy grały punkt za punkt. Następnie incjatywę przejęli siatkarze Exact Systems Norwid. Pewnie punktował Kryński, a w bloku dobrze sobie radził Łapszyński 21:17. Goście do końca kontrolowali sytuację na boisku, wygrywając tę partię 25:19. Zwycięstwo asem serwisowym przypieczętował Krzysztof Gibek.

Przyjezdni poszli za ciosem i kolejną część sobotniego meczu zaczęli od prowadzenia 3:1 i 5:2. KPS Siedlce nie poddawał się, tylko równie szybko wyrównał wynik 8:8. Cenne oczka dla swojego zespołu zdobywał Lorenc oraz Filip Frankowski. W połowie tej partii częstochowianie zaczęli mieć ponowne problemy z przyjęciem serwisów Dobosza 11:14. Podopieczni Mateusza Grabdy do końca już dyktowali warunki gry 18:13. Przyjezdni nie potrafili znaleźć sposobu, aby zatrzymać Lorenca 17:22. Tę partię zakończył udany atak ze środka Markiewicza.

Tie-break do zamiany stron toczył się punkt za punkt. Chwilę przed pauzą skutecznym atakiem ze środka popisał się Usowicz 8:7. Praktycznie do końca tej partii gra była równa. W decydujących akcjach więcej zimnej krwi zachowali częstochowianie. Zwycięstwo pewnym atakiem przypieczętował Łapszyński 15:12.

Dla częstochowian była to pierwsza wygrana od czterech spotkań i piąta w sezonie 2021/22 w rozgrywkach Tauron 1.Ligi. Podopieczni trenera Piotra Gruszki z dorobkiem trzynastu punktów zajmują dwunastą lokatę.

Kolejnym pojedynkiem ligowym dla Norwida będzie mecz 12 kolejki, który rozegrany zostanie w najbliższą sobotę 4.XII w hali przy Jasnogórskiej 8.