Dobrze znany częstochowskim kibicom Michał Bąkiewicz, będący obecnie trenerem pierwszoligowego zespółu SMSu PZPS Spał, zawita w środę 26-ego stycznia do hali przy Jasnogórskiej 8. Tego dnia bowiem rozegrany zostanie awansem pojedynek XXI kolejki Tauron 1. Ligi, w którym to Exact Systems Norwid Częstochowa podejmie spalskiego beniaminka. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

Dla podopiecznych trenera Piotra Gruszki pojedynek z SMSem PZPS Spała będzie idealną szansą na przełamanie złej passy, która trwa już od trzech pojedynków (porażki kolejno z Krispolem Września 1-3, Legią Warszawa 2-3 i MKSem Będzin 0-3). Zadanie to powinno być o tyle łatwiejsze, że rywalem gospodarzy nie będzie wicelider z aspiracjami na powrót do Plusligi, tylko ostatni zespół Tauron 1. Ligi.

Pierwszoligowy beniaminek to jak dotąd czerwona latarnia rozgrywek. Młodzież ze Spały w dziewiętnastu meczach zgromadziła zaledwie dziewięć punktów i jest praktycznie przesądzone, że sezon zakończy na ostatnim miejscu. Trener Bąkiewicz legitymuje się bilansem dwóch wygranych, przy aż siedemnastu odniesionych porażkach, co musi częstochowian stawiać w roli zdechdowanego faworytwa jutrzejszej konfrontacji.

Jednak to jakim ostatecznie wynikiem zakończy się częstochowsko-spalska konfrontacja dowiemy się już jutro późnym popołudniem.

Przypominamy, że cały czas prowadzona jest sprzedaż biletów online za pośrednictwem platformy e-bilet.pl. Wejściówki będą dostępne również bezpośrednio przed meczem w kasie hali.