Po ostatnich niepowodzeniach czas na przełamanie i zwycięstwo! Exact Systems Norwid Częstochowa w sobotnie popołudnie podejmie w hali przy Jasnogórskiej 8 Polski Cukier Avię Świdnik, dziesiąty zespół obecnych rozgrywek! Początek spotkania punktualnie o godzinie 17:00. Transmisja na platformie Polsat Box oraz na stronie polsatsport.pl.

Ostatnia kolejka rozgrywana w środku tygodnia nie była łaskawa, ani dla zespołu Exact Systems Norwid Częstochowa, ani dla Polskiego Cukru Avii Świdnik. Częstochowianie pomimo walki w spotkaniu wyjazdowym, ostatecznie po pięciosetowym pojedynku ulegli ZAKSIE Strzelce Opolskie, a świdniczanie we własnej hali polegli w starciu z AZSem AGH Kraków 1-3.

Najbliższy rywal błękitno-granatowych po rozegraniu dziesięciu spotkań w rozgrywkach Tauron 1.Ligi zgromadził na swoim koncie 15 punktów, wygrywając przy tym pięć pojedynków oraz pięciokrotnie schodząc z parkietu pokonanym. Grająca pod wodzą Witolda Chwastyniaka Avia Świdnik zdecydowanie lepiej spisuje się w meczach przed własną publicznością, ten atut w sobotnim pojedynku leżeć będzie jednak po stronie Norwida, który zagra z handicapem własnych kibiców.

Oba zespoły wydają się być wyrównane dlatego sobotnie spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie, a o końcowym sukcesie, bądź porażce mogą zadecydować niuanse. Jaki wynikiem zakończy się jutrzejszy mecz? O tym będziemy mogli przekonać się już jutro wybierając się na halę IX LO im. C.K. Norwida. Bilety do nabycia online za pośrednictwem platformy e-bilet.pl oraz w dniu meczu w hali. Cena biletu ulgowego 5 zł, normalnego 10 zł.