AZS AGH Kraków pokonał Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:18, 25:23) w meczu 1. kolejki KRISPOL 1. Ligą Mężczyzn. Gospodarze nie pozwolili gościom urwać sobie nawet jednego seta. W końcówkach wszystkich trzech setów zachowali dużo więcej zimnej krwi. MVP spotkania został wybrany Patryk Łaba.

W sobotę jako pierwsi na parkiet wybiegli siatkarze AZS AGH Kraków i Exact Systems Norwid Częstochowa. W okresie między sezonami obie drużyny przeszły mocną przebudowę. Na ten moment trudno powiedzieć, kto jest faworytem.

– Zespół z Częstochowy został mocno przebudowany, podobnie jak nasz. Jednak gramy we własnej hali i będziemy chcieli ten fakt wykorzystać. W tym sezonie na pewno stać nas na coraz lepszą grę z każdym kolejnym meczem. Resztę zweryfikuje parkiet – powiedział przed spotkaniem Patryk Łaba, kapitan Akademików.

Częstochowianie liczyli również na dobry początek sezonu. – Każdy z nas już czeka na ten pierwszy mecz. Mam nadzieję, że nowy sezon rozpoczniemy od zwycięstwa. Ciężko przepracowaliśmy okres przygotowawczy, ale tak naprawdę do rywalizacja na boisku zweryfikuje wykonaną przez nas pracę – wyznał Sławomir Busch, przyjmujący Norwida Częstochowa.

Pierwszą partię spotkania dużo lepiej rozpoczęli krakowianie. Bardzo dobrze spisywali się w polu serwisowym oraz ataku 3:1 i 6:3. W kolejnych akcjach gospodarze utrzymywali swój równy rytm gry 13:7. Częstochowianie nie mogli znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać siatkarzy AZS AGH 9:15 i 14:21. Podopieczni Andrzeja Kubackiego do końca utrzymali równy rytm gry i pewnie zwyciężyli w premierowej odsłonie meczu 25:18.

Drugi set zaczął się od równej gry obu drużyn 2:2. Długo żadnej ekipie nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi. Na słowa uznania za grę zasługiwał Daniel Gąsior i Patryk Łaba w barwach Akademików oraz Mateusz Piotrowski oraz Łukasz Usowicz w szeregach Norwida Częstochowa 11:10. Dopiero w drugiej połowie partii siatkarze z Krakowa odskoczyli na cztery oczka. Była do zasługa dobrej gry w kontrataku 16:14. Podopieczni Tomasza Wasilkowskiego ani myśleli złożyć broni. W końcówce zniwelowali stratę do jednego oczka 20:21. W ostatnich akcjach tej partii więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy wygrali 25:23 i tylko set dzielił ich o pierwszego zwycięstwa w sezonie 2019/20.

Siatkarze AZS AGH Kraków poszli za ciosem w trzeciej odsłonie seta. Bardzo szybko narzucili przeciwnikom swój rytm gry 9:4. Drużynie Exact Systems Norwid nie można było odmówić walki. W połowie seta zniwelowali stratę do dwóch punktów 13:15. Od tego momentu zespoły grały bardzo równo 20:19. Jednak ostatnie słowo należało do krakowskich siatkarzy, którzy ostatnią partię wygrali pewnie 25:20.

Autor:Katarzyna Porębska, krispol1liga.pl